Laureaci Powiatowego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną

26 marca w Muzeum w Raciborzu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz otwarcie wystawy XV Powiatowego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną pod patronatem Starosty Raciborskiego oraz Prezydenta Miasta Raciborza.

Konkurs od lat służy podtrzymywaniu dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz świetlic. Po raz kolejny jury doceniło prace naszych uczniów, którzy z wielkim zapałem przygotowywali palmy, kartki i jajka wielkanocne.

W kategorii „Kartka Wielkanocna”:

II miejsce zdobyła Emilia Kornas z klasy I b

III miejsce powędrowało do Amelii Hałat oraz Marii Gwóźdź z klasy III b

W tej samej kategorii Zuzanna Ulman z klasy I a oraz Dawid Grzybowski z klasy VI c zdobyli wyróżnienie.

Nagrodzonych uczniów do konkursu przygotowały Agnieszka Grzybowska, Sylwia Linek i Ewa Skatuła. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Grzybowska