Dzień św. Patryka

17 marca w krajach anglojęzycznych obchodzony jest Dzień św. Patryka. Patron Irlandii miał bardzo ciekawe życie i dla jego upamiętnienia organizuje się parady, zabawy i tańce. W naszej szkole - mimo pandemii - uczniowie razem z anglistką Izabelą Pielczyk również spędzili ten dzień na wesoło.

Klasy, w których nauka odbywa się zdalnie rozwiązywały zadania online czyli czytanie tekstu ze zrozumieniem, wykreślanka językowa, gra na platformie Kahoot oraz rysunki symboli związanych ze świętem.

Klasa II b miała gry i zabawy stacjonarnie. Na specjalnie na tę okazję przygotowanych balonach uczniowie pisali życzenia, którymi potem wymieniali się między sobą. Starali się także poskładać z puzzli postać Leprikona, irlandzkiego skrzata.

Wszyscy uczniowie dowiedzieli się wielu nowych faktów kulturowych, pomysłowo wiążąc naukę z zabawą.

Izabela Pielczyk