Na Planecie Energii

Uczniowie klas III a i III b po raz pierwszy wzięli udział w programie edukacyjnym „Planeta Energii”. Bardzo spodobały im się zajęcia poświęcone tematyce prądu. Na platformie miały okazję poznać, skąd się bierze prąd w formie im dostępnej. Były też zajęcia związane z odpadami śmieci, ich segregowaniem, dbaniem o środowisko.

Trzecioklasiści postanowili, że będą zmniejszać produkcję odpadów poprzez danie im drugiego życia. Wykonali wspaniałe prace konkursowe z odpadów – zabawki oraz plakaty związane z w/w tematyką.

W szkole przygotowaliśmy wystawę, by pochwalić się naszymi pracami, a przy okazji zainspirować innych do wykorzystywania odpadów do innych celów, a nie tylko wyrzucania ich do śmieci.

Kreatywność jest zaraźliwa. Zarażajmy więc innych.

Wychowawczynie klas trzecich