Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy

Podium wyśpiewane przez Zofię Solich!

21 grudnia 2020 r.  przyszedł czas na rozstrzygnięcie pierwszego zdalnego konkursu muzyczno-poetyckiego "Być bliżej Betlejem - Boże Narodzenie w poezji i muzyce", zorganizowanego przez Zespół Szkół w Rybniku ZDZ w Katowicach. W kategorii muzyka I miejsce powędrowało do naszej uczennicy z klasy VIIa - Zofii Solich.

Nasza laureatka przepięknie zaśpiewała poruszającą piosenkę „Mario, czy już wiesz?”, której autorem tekstu jest Mark Lowry, natomiast muzykę napisał Buddy Greene. W Polsce tekst piosenki został przetłumaczony przez Piotra Nazaruka. Na potrzeby nagrania powstało mini studio, a aranżację instrumentalną wsparły na skrzypcach Marta i Wiktoria Linek. Konkurs skierowany
był do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu rybnickiego, raciborskiego, wodzisławskiego, mikołowskiego i gliwickiego. Wielkie gratulacje Zosiu! Dziękujemy za muzyczną ucztę i życzymy kolejnych wokalnych sukcesów. 


Sylwia Linek

 

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia z pewnością będą inne niż zazwyczaj, w szkołach nie spotkamy się na tradycyjnych wigilijkach, niestety nie będzie można też podziwiać jasełek i podzielić się opłatkiem. Stąd właśnie wziął się pomysł zorganizowania konkursu, który przynajmniej częściowo zrekompensuje nam te wszystkie straty. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. Wesołych Świąt! 

 

https://drive.google.com/file/d/1CtOUBYzMNgRi9J_8kBeCwxdtWUsyqTpp/view?usp=sharing 

http://www.szkoly.rybnik.zdz.pl/wyniki-konkursu