Udział klasy IV b w międzynarodowym projekcie eTwinning „Kartka dla Polski 2020”

11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku klasa IV b dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning „Kartka dla Polski 2020”, w którym brało udział 141 nauczycieli z kilku krajów oraz ich uczniowie w różnym wieku.

Projekt zakładał współpracę nauczycieli z różnych szkół oraz realizację wielu zadań, między innymi wykonanie kartki dla Polski, udział w narodowym quizie „Co wiemy o Polsce?” (Quizizz), nagranie łamańców językowych, przygotowanie padleta z zamieszczonymi życzeniami dla Polski, przygotowanie gier interaktywnych związanych z historią Polski.
W ramach projektu odbyły się lekcje patriotyzmu, na których uczniowie poznali okoliczności utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę, sprawdzali swoją wiedzę z zakresu znajomości historiiPolski, wykonywali zadania interaktywne, tworzyli piękne kartki i redagowali życzenia dla Polski.
Nauczyciele, którzy brali udział w projekcie, mieli możliwość uczestnictwa w szkoleniu online organizowanym przez Krajowe Biuro eTwinning DOBRE PRAKTYKI ETWINNING – Projekt “Kartka dla Polski”.
Brawo dla uczniów klasy IV b za wkład i zaangażowanie!

Wanda Rutko