Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych - Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Ferie zimowe to dla uczniów wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. W tym też celu w naszej szkole w dniu 8 stycznia 2020r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji.

Przeprowadzili oni pogadankę, której celem było przybliżenie uczniom zasad ruchu drogowego, prawidłowego uczestnictwa w ruchu pieszych a także bezpiecznych zachowań zarówno w szkole jak i w domu, a szczególnie w czasie zimowych ferii. Zaproszeni goście uświadomili uczniom jak ważna jest prawidłowa i odpowiedzialna postawa ich samych w trosce o bezpieczeństwo w czasie wypoczynku.

Przypomnieli, że tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą im cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Dziękujemy za pouczające spotkanie! Nauka przez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności.

Teraz możemy spokojnie udać się na BEZPIECZNE FERIE!

Nauczyciele klas I-III