Noworoczny Poranek Filmowy

Początek nowego roku dla klas ósmych to przygoda z filmem. 3 stycznia 2020 r. uczniowie klasy VIII a i VIIIb wzięli udział w Noworocznym Poranku Filmowym zorganizowanym przez nauczycielkę języka polskiego, panią Iwonę Tomiczek. Ósmoklasiści mieli możliwość obejrzenia filmowych adaptacji swoich lektur obowiązkowych.

W piątkowy poranek w auli naszej szkoły uczniowie z zaciekawieniem oberwowali na dużym ekranie przygody bohaterów "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Celem akcji było zapoznanie uczniów z adaptacją lektur obowiązkowych w reż. Andrzeja Wajdy i Jerzego Kawalerowicza, utrwalenie pojęć związanych z filmem i możliwością porównania wersji filmowej z oryginalnym tekstem literackim.
Po zakończeniu poranka uczniowie pełni wrażeń wrócili do domu.

Iwona Tomiczek