Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Boże Narodzenie za 100 lat"

Jak wyglądałyby kartki świąteczne, które przywędrowały do nas z dalekiej przyszłości? W wyjątkową podróż podczas zajęć plastycznych przenieśli się uczniowie klasy III. Pamiątką z tej podróży były kartki prezentujące obchody i świąteczny nastrój za 100 lat.

30 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Bydgoszczy odbyła się wystawa pokonkursowa oraz wernisaż z ogłoszeniem wyników XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Miniatura Bożonarodzeniowa w kartkach świątecznych i ceramice- Boże Narodzenie za 100 lat" pod honorowym patronatem Kujawsko Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralka oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Kartki naszych uczniów zostały wyróżnione spośród 253 prac nadesłanych z całej Polski dwukrotnie. Wśród laureatów znalazła się Agata Achtelik, która zajęła II miejsce oraz Franciszek Radaj , który zajął miejsce III. Podczas wystawy można było nabyć nagrodzone prace i wysłać z okazji Bożego Narodzenia z życzeniami- tym samym kartki otrzymały "drugie życie". Do wystawy został przygotowany folder zawierający reprodukcje nagrodzonych prac opracowany przez Małgorzatę Lewandowską. Gorąco gratulujemy sukcesu naszym laureatom i życzymy dalszych inspiracji plastycznych.

Sylwia Linek