ANDRZEJKI W KLASACH I-III

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada, co czeka nas w przyszłości.

Spośród wielu andrzejkowych wróżb do naszych czasów przetrwały nieliczne. Dzisiaj nie traktujemy ich tak poważnie, jak robiono to dawniej. To przede wszystkim dobra zabawa i właśnie do takiej wesołej, wspólnej zabawy wychowawczynie klas I-III zaprosiły 29 listopada wszystkich uczniów.

Najmłodszym uczniom dopisywały doskonałe humory.

Zajęcia lekcyjne wypełniła dobra zabawa w rytmach ulubionych melodii, lanie wosku i poczęstunek. Cenne są te niezapomniane chwile spędzone w towarzystwie rówieśników.

Wychowawczynie klas I - III