Uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

8 listopada cała społeczność szkolna upamiętniła kolejną rocznicę odzyskania niepodległości udziałem w okolicznościowej akademii, na której przedstawiony został przez uczniów klas siódmych montaż słownomuzyczny pt. „Wolność!”.

Na podstawie filmu pt. „Polski czyn zbrojny w walce o niepodległość” uczestnicy poznali okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918r. Tekstami poetyckimi oraz piosenkami z okresów, kiedy ponownie naszą wolność traciliśmy – II wojna światowa, czasy komunistyczne uczciliśmy pamięć tych, którzy umierali na polach bitew, w więzieniach i na zesłaniu.
Uczniowie także zadawali sobie pytania, czy obecne miłość do narodu dyktuje potrzebę poznania jego historii i kultury? Czy zdajemy sobie sprawę czym dla nas i naszej Ojczyzny jest wolność?

B. Szczepanik