OBCHODZIMY SANKT MARTINSTAG W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku w okolicach dnia wspomnienia świętego Marcina (czyli 11. listopada) obchodzimy w naszej szkole Sankt Martinstag. Jest to wydarzenie, do którego przygotowujemy się już wcześniej - uczniowie przygotowują z nauczycielkami języka niemieckiego lampiony i uczą się tradycyjnych piosenek towarzyszących obchodom Dnia Świętego Marcina w Niemczech.

Także w tym roku, 8 listopada, nasi uczniowie świętowali to wydarzenie. W ramach obchodów Dnia Świętego Marcina, uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę 5c pod opieką pani Aleksandry Nieć (scenariusz napisano na podstawie bajki "Die Geschichte von St. Martin" źródło: WDR). Następnie klasy I-VI ruszyły w pochodzie z latarenkami za świętym Marcinem ulicami Nędzy w kierunku kościoła. Tam odbyło się krótkie spotkanie z księdzem proboszczem ku czci świętego. Po powrocie do szkoły, jako słodkie zwieńczenie całych obchodów, uczniowie poczęstowali się pysznymi świętomarcińskimi rogalami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Romana Syrnika z Babic, który po raz kolejny wcielił się w rolę św. Marcina.
Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.

Nauczycielki języka niemieckiego