Dzień Głośnego Czytania, czyli czytamy drugoklasistom

Czytanie jest bardzo ważne! Wiedzą o tym uczniowie klasy VIIa, którzy 28 października w ramach szkolnych obchodów Dnia Głośnego Czytania, mieli okazję przeczytać drugoklasistom baśń pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Siódmoklasiści, przebrani za bohaterów czytanej baśni, zaprosili młodszych kolegów do kolorowej sali zabaw, gdzie odbyło się głośne czytanie tekstu. Wychowankowie pani Iwony Tomiczek sprawdzili się w roli lektorów, więc drugoklasiści z uwagą wysłuchali znanej baśni. Dzieci miały okazję przede wszystkim doskonalić umiejętność słuchania ze zrozumieniem, rozwijania swojej wyobraźni, wzbogacania słownictwa oraz kształcenia nawyków czytelniczych.

Akcja czytelnicza wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów i na pewno zostanie powtórzona w kolejnym roku szkolnym.

Iwona Tomiczek