Klasy ósme w teatrze

9 października 2019r. ósmoklasiści, pod opieką wychowawczyń i polonistki Iwony Tomiczek, wybrali się do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl teatralny pt.: "Balladyna".

Inscenizacja słynnego dramatu Juliusza Słowackiego została przez widzów bardzo pozytywnie przyjęta. Ciekawa scenografia, muzyka oraz wiarygodna rola aktorów Teatru "Cracrovia" w reżyserii Anny Kasprzyk sprawiły, że dwuipółgodzinne przedstawienie minęło niepostrzeżenie. Uczniowie mieli okazję porównać dzieło teatralne z tekstem literackim, gdyż "Balladyna" Juliusza Słowackiego to lektura obowiązkowa. Na scenie pojawiła się także sama pani reżyser Anna Kasprzyk, która wcieliła się w rolę Goplany. Jej bogaty kostium wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Po zakończonym spektaklu uczestnicy wycieczki wrócili do domu pociągiem. Pogoda sprzyjała, a dyskusja na temat obejrzanej inscenizacji umilała drogę powrotną.

Wycieczka do teatru z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

Iwona Tomiczek