20 lat w Unii Europejskiej

8 maja 2024r. pani Aleksandra Nieć i pani Brygida Szczepanik zorganizowały dla klas IV-VIII naszej szkoły obchody Dnia Europy,aby w ten sposób uczcić 20-lecie przystąpienia  Polski do Unii Europejskiej. Obchody rozpoczęły się na sali gimnastycznej na trzeciej godzinie lekcyjnej, a zakończyły na piątej lekcji po ogłoszeniu wyników konkursu na najpiękniejszą prezentację unijnego kraju.
    Najpierw głos zabrała pani Brygida Szczepanik, która przedstawiła wiadomości historyczne związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz przystąpieniem Polski do tej organizacji. Następnie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny, który został zorganizowany z okazji obchodów Dnia Europy. Głos zabrała także pani Małgorzata Mielnik, która korzystając z okazji, wręczyła nagrodę naszej koleżance z klasy Ani Stefunyn za zdobycie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie matematycznym. Następnie wszyscy uroczyście odśpiewali hymn Europy Odę do radości. Po zakończeniu pieśni pani Aleksandra Nieć zapowiedziała rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszą prezentację krajów Unii Europejskiej, które to kraje zostały wcześniej wylosowane przez klasy IV-VIII. Każda klasa zaprezentowała swoje wybrane państwo bardzo ciekawie, nie zabrakło ważnych informacji na temat unijnego kraju, były nawet wyświetlane interesujące prezentacje, a niektórzy uczniowie wykonywali także tańce narodowe. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością, używali słownictwa charakterystycznego dla wybranego kraju, zapoznawali wszystkich ze zwyczajami, tradycjami i historią. Wykorzystali także interesujące rekwizyty oraz kostiumy. Jury w składzie: pani Joanna Galas, pani Monika Bajak oraz pani Brygida Szczepanik miało bardzo trudny orzech do zgryzienia, gdyż wiele klas bardzo dobrze zaprezentowało swój wylosowany kraj. Wszyscy więc z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. Okazało się, że to nasza klasa VIa, która zaprezentowała Grecję, zdobyła pierwsze miejsce! Bardzo się z tego powodu ucieszyliśmy. Drugie miejsce zajęła klasa IVc, a trzecie klasa VIb. Oprócz słodkiej nagrody wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Po rozstrzygnięciu konkursu uczniowie wrócili do swoich klas na lekcje.
          Obchody Dnia Europy odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Połączona historia z dobrą zabawą i nutką rywalizacji na pewno na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Uczniowie klasy VIa