Udział uczniów w Konkursie Gwary Śląskiej „Tukej piyknie godomy”

Tukej piyknie godomy” to Konkurs Gwary Śląskiej organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV - Amelka Czogała, Kamil Kania oraz uczeń klasy VII - Wiktor Cyran, który zdobył zaszczytne III miejsce.
W tym roku w jury konkursowym zasiedli: Julita Ćwikła – etnolożka i pracownica Muzeum w Raciborzu, dr Marcela Szymańska – doktor nauk humanistycznych i nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Krzanowicach, Marek Szołtysek
– śląski pisarz, dziennikarz, historyk, autor książek związanych ze Śląskiem oraz przewodnicząca Małgorzata Szczygielska  – dyrektor raciborskiej biblioteki.

Swoimi patronatami konkurs objęli Prezydent Miasta Raciborza oraz Starosta Raciborski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.