Rok szkolny 2015/2016

Sukcesy uczniów w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

Klasy I – III SP

 

 

Anna Szymiczek

Paulina Hiltawska

 

 

I miejsce w XII edycji Regionalnego Konkursu „Śląsk Moja Mała Ojczyzna. Schlesien – Maine Kleine Heimat”

 

Aurelia Forajter

Łukasz  Pielczyk

 

II miejsce w XII edycji Regionalnego Konkursu „Śląsk Moja Mała Ojczyzna. Schlesien – Maine Kleine Heimat”

 

Mateusz Traliszewski

 

I miejsce w Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w lesie grzyby niesie”

 

Zuzanna Tworuszka

 

III miejsce w Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w lesie grzyby niesie”

 

 

Magdalena Wawrowicz

Aleksandra Ulman

Johannes Zwick

 

 

wyróżnienie w Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w lesie grzyby niesie”

 

 

Emilia Wojtek

 

wyróżnienie indywidualne Ogólnopolskim konkursie na klip muzyczny „Minutowa piosenka klasowa” za kreatywność i bezmiar wyobraźni w autorskim tekście

 

Nicolas Mroczek

wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Samochód przyszłości”

Klasy IV – VI SP

 

 

Robert Radaj

 

 

I miejsce w Konkursie „Najpiękniejsze miejsca w mojej okolicy”

 

Emilia Kałus

Wiktor Szopa

 

 

11. miejsce (laureaci) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Olimpus

 

Julia Wojtek

 

10. miejsce (laureatka) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Wiktor Szopa

 

16. miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

 

Robert Radaj

 

18. miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

 

Emilia Kałus

 

finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki

 

Nadia Wiesner

 

II miejsce w II Powiatowym konkursie kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w języku angielskim

Drużynowo

 

  • I miejsce w Ogólnopolskim konkursie na klip muzyczny „Minutowa piosenka klasowa” dla klasy IIa SP
  • II miejsce w II Misji Kreatywnej Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Kraina Tauronka” dla klasy Ia
  • I miejsce U10 chłopców o Puchar Tymbarku i awans do finału wojewódzkiego
  • I miejsce trampkarzy młodszych i awans do grupy mistrzowskiej

Klasy I – III GM

 

 

 

 

Nicolas Wardenga

 

I miejsce w XXVI Regionalnym Konkursie „Młody Chemik”

12. miejsce (laureat) w Ogólnopolskim Konkurs Olimpus z matematyki

kwalifikacja do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

kwalifikacja do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii

 

Patrycja Paszenda

 

7. miejsce (laureatka) w Ogólnopolskim Konkurs Olimpus
z matematyki

 

Szymon Plewa

 

17. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Olimpus

 

Wiktoria Achtelik

19. miejsce w Ogólnopolskim Konkurs Olimpus z matematyki

 

Agata Procek

 

kwalifikacja do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Marek Pielczyk

Michaela Niemiec

Bartosz Foksowicz

Aleksander Walenko

 

kwalifikacja do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

 

Julia Marcol

Elżbieta Galli

Agata Procek

Michaela Niemiec

 

 

 

III miejsce w konkursie regionalnym „Spiel mit Deutsch”

Drużynowo

 

  • II miejsce dla koła teatralno-kabaretowego na Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych w Radlinie
  • I miejsce dla trampkarzy starszych podokręgu Racibórz i awans do grupy mistrzowskiej


Sukcesy uczniów w II półroczu roku szkolnego 2015/2016

Klasy I – III SP

 

Agata Podwińska

I miejsce w kategorii kukiełka w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Baśnie braci Grimm”

Zuzanna Wranik

Kamila Sanecznik

III miejsce w kategorii kukiełka w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Baśnie braci Grimm”

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Baśnie Braci Grimm

Dominika Baron

Kamil Lincner

Wyróżnienie w kategorii kukiełka w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Baśnie braci Grimm”

Magdalena Machnik

II miejsce w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii jako wielkanocne.

Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii palma wielkanocna.

I miejsce w kategorii klas I-III w Międzyszkolnym XIII Konkursie Kroszonkarskim

I miejsce w Konkursie Plastycznym IX Powiatowego Festiwalu Twórczości  Artystycznej-Racibórz 2016

Anna Szymiczek

Jakub Kececi

IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

Marta Grycman

Wiktoria Wałach

II miejsce w kategorii DUET w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

Paulina Hiltawska

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Dyktandzie  Szkolnym. Poziom 1

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym

II miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej

I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

Beniamin Śliwa

IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym

Mateusz Traliszewski

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym

II miejsce w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym

Emilia Wojtek

I miejsce w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną

w kategorii Kartka Wielkanocna

I miejsce w Konkursie Plastycznym IX Powiatowego Festiwalu Twórczości  Artystycznej-Racibórz 2016

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym

Kinga Haberkiewicz

 

Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Kartka Wielkanocna

I miejsce w Konkursie Plastycznym IX Powiatowego Festiwalu Twórczości  Artystycznej-Racibórz 2016

Nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Plastycznym EDI 2016

 

Anna Król

Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Kartka Wielkanocna

Zuzanna Tworuszka

III miejsce w III Międzygminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem  „Jesień w lesie grzyby niesie”

Aleksandra Ulman

Wyróżnienie w III Międzygminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem  „Jesień w lesie grzyby niesie”

Patryk Hiltawski

Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę wielkanocną

Klasy IV – VI SP

Michał Białdyga

II miejsce w kategorii pacynka w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Baśnie braci Grimm”

Emilia Kałus

Wiktor Szopa

13 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie OLIMPUS – sesja jesienna

V miejsce w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym EKOMAT

Emilia Kałus

Finalistka II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego

3 miejsce w XVII edycji Konkursu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz

Julia Wojtek

Robert Radaj

I miejsce zespołowo w Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej

V miejsce zespołowo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej

Robert Radaj

Oskar Dąbrowski

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKOPLANETA

Julia Wojtek

III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Klara Koletzko

VI miejsce w XVI Powiatowym konkurs przyrodniczym „Eko Asy” pod hasłem „Wyprawa po prawa”

Dawid Bogacz,

Emil Gradziński,

Maurycy Kot,

Wiktor Szopa.

IV miejsce w IV Powiatowym  Zimowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Raciborzu

Paweł Materzok

I miejsce w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną

Karolina Kupczyk

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „The

Globe”

Dominika Gronert

II miejsce  Eichendorff – Schülerwettbewerb für Grundschulen und Gymnasien des Bezirks Schlesien

Justyna Kawecka

IV miejsce  Eichendorff – Schülerwettbewerb für Grundschulen und Gymnasien des Bezirks Schlesien

Katarzyna Wolny

Wyróżnienie I stopnia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Tam, gdzie mieszka muzyka”

Robert Radaj

III miejsce w XI Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną

 

Nadaia Wiesner

II miejsce w kategorii solistka w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

Patrick Tulec

Finalista  Deutscholympiade DFK

Drużynowo

  • Grupa projektowa – Mistrzowie Kodowania:  prestiżowy certyfikat „Certificate of Excellence in Coding Literacy” przyznawany przez Komisję Europejską w Brukseli
  • Emilia Kałus, Wiktor Szopa, Patrick Tulec – III miejsce drużynowo w XVII edycji Konkursu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz
  • Klasa IIIb SP

I miejsce  w Krakowskim konkursie Przyrodniczym „Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami”- w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”

  • Klasa IIa SP

II miejsce  Krakowskim konkursie Przyrodniczym „Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami”- w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”

  • I miejsce trampkarzy starszych podokręgu Racibórz awans do grupy mistrzowskiej
  • II miejsce juniorów młodszych w grupie 2 podokręgu Racibórz
  • Awans z grupy do pierwszej ósemki w finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku
  • II miejsce piłka ręczna gimnazjum dziewczyny ????
  • I miejsce piłka nożna dziewczyny

 

Klasy I – III GM

Nicolas Wardenga

I miejsce w X Regionalnym Interdyscyplinarnym Konkursie

MATFIZCHEMEK

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Chemii

VII miejsce XXVI Regionalnego Konkursu dla klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych „Randka z Chemią”

Agata Procek,

Paweł Materzok,

Nicolas Wardenga

V miejsce w VI Regionalnym Konkursie Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im. Marii Goeppert Mayer „I Ty możesz zostać noblistą”

 

Agata Procek

I  miejsce w IX Międzyszkolnej Lidze Języka Angielskiego (zasięg regionalny)

II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjum

II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki

Wyróżnienie w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Językowym IT ENGLISH

IV miejsce  w VIII Regionalnym Konkursie Gimnazjalnym Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych ‘Life and Facts’

V miejsce w Regionalnym Konkursie Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im.

Marii Goeppert Mayer „I Ty możesz zostać noblistą”

Elżbieta Galli

Julia Marcol

V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

Marek Pielczyk

Finalista Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego

Michaela Niemiec

Laureatka Olimpiady z Języka Niemieckiego (organizator – DFK

Racibórz)

Bartosz Foksowicz

Finalista  Olimpiady z Języka Niemieckiego (organizator – DFK

Racibórz)

Aleksandra Gorgoń

 

I miejsce w konkursie literackim „Story Cubes”

Wiktoria Herzig, Wiktoria Olszewska, Natalia Traliszewska

 

Finalistki Ogólnopolskiego Festiwalu Otwartej Edukacji