Rok szkolny 2014/2015

Sukcesy uczniów I półrocze 2014/2015

 

Klasy I – III

 

Mateusz Traliszewski

- Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczo-Leśniczym „Moi leśni przyjaciele”

- I miejsce w II Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w sadzie i ogrodzie”

Sylwia Polewka

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Rękodzielniczym „Najpiękniejsza szopka”

Anna Ruchała

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Rękodzielniczym „Najpiękniejsza szopka”

Magdalena Wawrowicz

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Rękodzielniczym „Najpiękniejsza choinka”

 

Paulina Hiltawska

 

I miejsce w II Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w sadzie i ogrodzie”

Daria Zagola

 

II miejsce w II Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w sadzie i ogrodzie”

 

Gabriela Persińska

Emilia Wojtek

Magdalena Wawrowicz

Natalia Kocur

Aneta Pulman

Dominika Macherka

 

 

 

Wyróżnienie w II Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w sadzie i ogrodzie”

 

Klasa Ia

 

- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na klip muzyczny „Minutowa Piosenka Klasowa”

- I miejsce w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”

 

Klasy IV – VI

Wiktoria Wałach

II miejsce w Międzygminnym VII Konkursie Recytatorskim „Jesienne Bajanie Mistrza Brzechwy”

Magdalena Kunicka

III miejsce w Międzygminnym VII Konkursie Recytatorskim „Jesienne Bajanie Mistrza Brzechwy”

Nadia Wiesner

I miejsce w Konkursie Językowo-Plastycznym „List do św. Mikołaja”

Karolina Kupczyk

Justyna Magnowska

Wyróżnienie w Konkursie Językowo-Plastycznym „List do św. Mikołaja”

 

 

Edyta Gądzikiewicz

 

24. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

39. miejsce w Ogólnopolskim konkursie matematycznym Olimpus

Patrycja Paris

41. miejsce w Ogólnopolskim konkursie matematycznym Olimpus

 

Julia Gadzikiewicz

 

18. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Szymon Plewa

19. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Bartosz Mika

20. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Natan Śliwa

21. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Patrycja Paszenda

 

25. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Emilia Kałus

28. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej Olimpus

 

Gimnazjum

 

Hanna Galas

Katarzyna Pala

Katarzyna Piechula

Filip Wróbel

 

 

 

I miejsce w IX Powiatowym Konkursie fletowym „Mistrz Fletu”

Artur Cycoń

Maciej Giemza

Katarzyna Piechula

Filip Wróbel

 

 

II miejsce w konkursie międzyszkolnym „Czy leci z nami pilot?”

 

Paweł Materzok

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym organizowanym przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach „Dbamy o śląską wodę”

Nicolas Wardenga

Paweł Materzok

Piotr Waldyra

Agata Procek

 

Kwalifikacja do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotów Ścisłych „Sowa Matematyczna”

 

Nicolas Wardenga

Kwalifikacja do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Drużynowo

 

  • I miejsce dla koła teatralno-kabaretowego w XV Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych w Gliwicach

  • I miejsce w rejonie o Puchar Tymbarku

  • I miejsce w rozgrywkach ligowych Juniorów Młodszych podokręgu Racibórz (chłopcy IIA)

  • II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt

 

 

Sukcesy uczniów II półrocze 2014/2015

 

Klasy I – III

Mateusz Traliszewski

- II miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim

- wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Jajo Wielkanocne

- IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym

Robert Bogaczyk

- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na Wsi – Zwierzaki to nie pluszami”

Beniamin Śliwa

- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym EDI

Paulina Hiltawska

- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Deutschkenner”

- VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym EDI

Rafael Tulec

IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Deutschkenner”

Klara Koletzko

- I miejsce w powiatowym etapie konkursu recytatorskiego „Żyjmy zdrowo”

- II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu recytatorskiego „Żyjmy zdrowo”

Magdalena Hajok

Amelia Bartuzelska

wyróżnienie w powiatowym konkursie na wykonanie zabawki ekologicznej „Czym się bawimy?”

Natalia Kocur

- I miejsce w XIII Międzygminnym Konkursie Ekologicznym „Jesteśmy strażnikami przyrody”

- wyróżnienie w II Miedzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w sadzie i ogrodzie”

Konrad Golik

- I miejsce w XIII Międzygminnym Konkursie Ekologicznym „Jesteśmy strażnikami przyrody”

Aneta Ulman

Dominika Machecka

wyróżnienie w II Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Jesień w sadzie i ogrodzie”

Jakub Czarnuszka

- III miejsce w X Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Jajo Wielkanocne

- V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym EDI

Sebastian Kozielski

- XI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym EDI

Zuzanna Wranik

- I miejsce w X Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Kartka Wielkanocna

Kinga Haberkiewicz

- wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Kartka Wielkanocna

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Plastycznym EDI

Magdalena Machnik

- II miejsce w powiatowym konkursie na wykonanie zabawki ekologicznej „Czym się bawimy?”

- III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim

- wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii Palma Wielkanocna

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Plastycznym EDI

Emilia Wojtek

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Plastycznym EDI

 

 

Klasa Ia

- I miejsce w zimowej sesji ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”

- II miejsce Grand Prix w ogólnopolskim konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”

- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Planeta Energii”

Drużynowo

? I miejsce w powiecie w halowym turnieju piłki nożnej (M. Kocem, A. Knura, Ł. Pielczyk, J. Gmitruk, K. Kałus, D. Szymik, D. Badura, G. Heisig, D. Targosz, K. Kurzeja, M. Pendzich)

? awans do finału wojewódzkiego o Puchar Tymbarku U-10 (M. Kocem, Ł. Pielczyk A. Knura, J. Gmitruk, K. Kałus, D. Szymik, D. Badura, M. Pendzich)

 

 

Klasy IV – VI

Karolina Koletzko

Laureatka – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Deutscholympiade”

Robert Radaj

- Laureat – VIII miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Deutscholympiade”

- I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim

Martyna i Nadia Wiesner

II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej – kategoria duety

Magdalena Kunicka

Julia Wojtek

II miejsce (ex aequo) w konkursie recytatorskim VII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej w Raciborzu

Julia Stanek

Finalistka w Wojewódzkim Konkursie „Deutscholympiade”

Dorota Miechówka

- II miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim

- wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Ratowanie Zabytków Naszej Małej Ojczyzny”

Edyta Gądzikiewicz

II miejsce w Powiatowym Konkursie „I CAN FLY”

Julia Zdrzałek

II miejsce w konkursie na wykonanie zabawki ekologicznej „Czym się bawimy?”

Partycja Paris

Patrycja Paszenda

V miejsce w Powiatowym Konkursie matematyczno-przyrodniczym EKOMAT

Patrycja Paszenda

Patrick Tulec

Laureaci w Wojewódzkim Konkursie „Deutscholympiade”

Dominika Gronert

III miejsce w wojewódzkim konkursie

Eichendorff-Schüler Wettbewerb”

Patrycja Paszenda

Dawid Gzuk

VI miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

Poznajemy parki krajobrazowe Polski”

Szymon Plewa

Edyta Gądzikiewicz

Martyna Wiesner

 

wyróżnienie w Powiatowym Konkursie matematyczno-przyrodniczym EKOMAT

Maurycy Kot

23. miejsce

 

 

 

 

 

 

 

w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy

o Janie Pawle

Michalina Goc

25. miejsce

Robert Radaj

26. miejsce

Piotr Badura

27. miejsce

Piotr Donder

34. miejsce

Dominika Gronert

35. miejsce

Wiktoria Wałach

36. miejsce

Kamila Franica

37. miejsce

Emilia Kałus

38. miejsce

Marta Kalemba

41. miejsce

Laura Drajok

Martyna Piątek

44. miejsce

Dorota Miechówka Sandra Pendzich

45. miejsce

47. miejsce

Drużynowo

? II miejsce w powiecie piłki nożnej klas IV – VI (T. Kaszta, P. Hajok, K. Bochenek, E. Rudek,

J. Weiner, J. Targosz, A. Piotrowski, B. Popow, K. Kałus)

? I miejsce w pierwszym etapie turnieju Coca-Cola Cup 2015

? II miejsce w drugim etapie turnieju Coca-Cola Cup 2015

?

Gimnazjum

Agata Procek

- I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego IT ENGLISH

- V miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

- kwalifikacja do II etapu OJAG

- III miejsce w Powiatowym Konkursie wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie

Michaela Niemiec

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

- X miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Deutscholympiade”

Filip Wróbel

II miejsce w IX Interdyscyplinarnym Konkursie MATFIZCHEMEK

Nicolas Wardenga

- III miejsce w IX Interdyscyplinarnym Konkursie MATFIZCHEMEK

- I miejsce w Powiatowym Konkursie wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie

Paweł Materzok

 

- II miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim

- I miejsce