Rok szkolny 2012/2013

Sukcesy uczniów w I półroczu roku szkolnego 2012/2013

 

Klasy I – III

 

Natalia Halama

 

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Drzewa wokół nas”

 

 

Klasa IIIa, b

 

Wyróżnienie za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Śniadaniowa Klasa”

 

 

Justyna Kawecka

 

I miejsce w XII Konkursie Diecezjalnym na Ozdobę z Masy Solnej

Emilia Kałus

III miejsce  w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

 

Klasa IIa

 

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Minutowa Piosenka Klasowa” w ramach projektu edukacyjnego „Akcja Labirynt 2012

 

Klasy IV – VI

 

Elżbieta Galli

 

III miejsce w konkursie recytatorskim poezji J. von Eichendorffa w Łubowicach

 

 

Julia Marcol

 

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim poezji J. von Eichendorffa w Łubowicach

 

 

Julia Marcol

 

Wyróżnienie w XII Konkursie Diecezjalnym na Ozdobę z Masy Solnej

 

 

 

 

Nicolas Wardenga

 

Kwalifikacja do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody.

 

 

Finalista (7. miejsce) w Ogólnopolskim konkursie matematycznym Olimpus

 

Nicolas Wardenga

Tymoteusz Szopa

Arkadiusz Burda

Paweł Materzok

 

 

Kwalifikacja do II etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego Sowa Matematyczna

 

 

Szymon Plewa

 

Kwalifikacja do półfinału Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych „Paryż czeka na mistrzów”

 

 

Tymoteusz Szopa

 

Laureat Olimpiady Przyrodniczej- Olimpus

 

 

Wiktoria Achtelik

 

I miejsce w V Gminnym Konkursie Recytatorskim w Dziergowicach „ Jesienne Bajanie”

 

 

Patrycja Paszenda

 

II miejsce w V Gminnym Konkursie Recytatorskim w Dziergowicach „ Jesienne Bajanie”

 

Natalia Traliszewska Wiktoria Achtelik

Kwalifikacja do II etapu Wojewódzkiego Konkursu „Język Polski z Elementami Historii”

 

Gimnazjum

 

Katarzyna Pala

 Hanna Galas

 

Wyróżnienie w przesłuchaniach Rejonowych

Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika

 

Krzysztof Tomański

 

Kwalifikacja   do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

 

 

Laura Cebula

Julian Mozgawa

Monika Pielczyk

Andrzej Mika

Dawid Kalyciok

Adam Mika

          

 

Kwalifikacja do drugiego etapu olimpiady z języka niemieckiego

 

 

Natalia Marszołek

 

Kwalifikacja   do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Biologii

 

 

Laura Cebula

Julian Mozgawa

 

 

Kwalifikacja do finału olimpiady z języka niemieckiego

 

Nicol Dardzińska

Natali Tomaszkiewicz

 

 

Kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

 

Julian Mozgawa  Katarzyna Pala

Natalia Marszałek

Justyna Niedośpiał

 

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

                                         

 

 

Drużynowo

 

  • III miejsce w turnieju piłki nożnej organizowanym przez Gimnazjum w Kietrzu
  • III miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej na Orliku przy ZSG w Nędzy
  • III miejsce w turnieju halowej piłki nożnej Szkoły Podstawowej
  • II miejsce w turnieju halowej piłki nożnej Gimnazjum
  • II miejsce w lidze trampkarzy młodszych i awans do wyższej ligi
  • III miejsce w powiatowym turnieju drużynowego tenisa stołowego
  • III miejsce drużynowo w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym
  • II miejsce w powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej
  • II miejsce w powiatowych rozgrywkach Piłki Nożnej
  • I i VI miejsce podczas Biegu Niepodległości
  • Miejsca od I do IV podczas Turnieju Tenisa Stołowego

 

 


Sukcesy uczniów w II półroczu

 


Klasy I-III

 

Klaudia Durczok I miejsce spośród klas drugich w konkursie Mein Comicsstrip (A. Grycman)

 

 

 

Julia Wojtek I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla klas I-III pt. „ Sport w Poezji” (S. Linek)

 

I miejsce w Rejonowym Festiwalu Słowa (S. Linek)

 

 

 

Magdalena Kunicka I miejsce w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej (S. Linek)

 

 

 

Robert Radaj II miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne

 

I miejsce w X Szkolnym Konkursie Kroszonkarskim

 

 

 

Natalia Halama III miejsce w XI Międzygminnym Konkursie Ekologicznym

 

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (A. Grzybowska)

 

 

 

Dawid Bogacz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (A. Grzybowska)

 

 

 

Przemysław Bulak IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (A. Grzybowska)

 

 

 

Emilia Kałus I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (B. Rerich)

 

III miejsce w Międzygminnym Konkursie Ekologicznym (B. Rerich)


III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej


II miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym


wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Sport w poezji"

 

 

 

Amelia Tylka I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (B. Rerich)

 

 

 

Michał Omachel Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym (B. Rerich)

 

 

 

Martin Klyciok II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Tu mieszkam i tak wyglądam”- Zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Smoleniu (Rerich)

 

 

 

Agata Miebes Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Tu mieszkam i tak wyglądam”- Zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Smoleniu (B. Rerich)

 

 

 

Justyna Kawecka II miejsce w Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej (B. Rerich)

 

 

 

Piotr Marcol Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej (B. Rerich)

 

 

Klasy IV-VI

 

 

Tymoteusz Szopa Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej OLIMPUS (M. Teresiak)

 

Kwalifikacja do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego SOWA Matematyczna (M. Kuśka)

 

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKOPLANETA (M. Teresiak)

 

II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym EKOMAT (M. Kuśka)

 

I miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne (M. Kozielska)

 

II miejsce w X Szkolnym Konkursie Kroszonkarskim (M. Kozielska)

 

 

 

Nicolas Wardenga II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym EKOMAT (M. Kuśka)

 

Kwalifikacja do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z elementami Przyrody (M. Kuśka)

 

Kwalifikacja do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego SOWA Matematyczna (M. Kuśka)

 

I miejsce w Powiatowym Konkursie „ Matematyka na 5 w G5” (M. Kuśka)

 

II miejsce w VII Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii 2013”. (I. Tomiczek)

 

I miejsce w konkursie polonistycznym z gramatyki języka polskiego „Poloniada 2013” (etap gminny) (I. Tomiczek)

 

 

 

Natalia Musioł Wyróżnienie w Międzywojewódzkim konkursie „Szkatuła Marzeń” (E. Pala)

 

 

 

Karolina Koletzko Finalistka Olimpiady z Języka Niemieckiego organizowanej przez DFK (etap regionalny) (A. Grycman)

 

 

 

Szymon Plewa Finalista Konkursu Regionalnego Maths is cool in English

 

Finalista XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych (M. Mielnik)

 

 

 

Arkadiusz Burda Kwalifikacja do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego SOWA Matematyczna (M. Kuśka)

 

 

 

Paweł Materzok Kwalifikacja do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego SOWA Matematyczna (M. Kuśka)

 

I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz (M. Kuśka)

 

III miejsce w VII Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii 2013”.

 

III miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne (M. Kozielska)

 

I miejsce w X Szkolnym Konkursie Kroszonkarskim (M. Kozielska)

 

 

 

Daria Rymarska I miejsce w VII Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze znane i lubiane” (I. Tomiczek)

 

 

 

Michaela Wallach II miejsce w VII Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze znane i lubiane (I. Tomiczek)

 

 

 

Patrycja Paszenda III miejsce w VII Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze znane i lubiane (I. Tomiczek)

 

 

 

Edyta Gadzikiewicz I miejsce w VII Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii 2013” (I. Tomiczek)

 

 

 

Natalia Pielczyk I miejsce w konkursie polonistycznym z gramatyki języka polskiego „Poloniada 2013” (etap gminny)

 

 

 

Paulina Przybysz II miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne (M. Kozielska)

 

 

 
 

Gimnazjum

 

Natalia Tomaszkiewicz Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (R. Niklewicz)

 

 

 

Julian Mozgawa Finalista Olimpiady z Języka Niemieckiego organizowanej przez DFK (etap regionalny) (A. Grycman)

 

Laureat Wojewódzkiej Olimpiady z Języka Niemieckiego (A. Grycman)

 

 

 

Monika Pielczyk Finalistka Olimpiady z Języka Niemieckiego organizowanej przez DFK (etap regionalny) (A. Grycman)

 

 

 

Nicol Dardzińska Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego   z Języka Polskiego (K. Czogalik)

 

Laureatka Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego (szczebel międzypowiatowy) (I. Pielczyk)

 

 

 

Laura Cebula Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego (M. Sosna)

 

V miejsce w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanego przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku (M. Sosna)

 

Aleksandra Pala Finalistka Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego (szczebel międzypowiatowy) (I. Pielczyk)

 

 

 

Justyna Niedośpiał I miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne (M. Kozielska)

 

 

 

Oliwia Jezusek I miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne (M. Kozielska)

 

 

 

Mateusz Świdergał I miejsce w VIII Powiatowym konkursie na Ozdobę Wielkanocną w kategorii tematycznej Jajko Wielkanocne (M. Kozielska)

 

 

 

Natalia Traliszewska III miejsce w X Szkolnym Konkursie Kroszonkarskim (M. Kozielska)

 

 

 

Natalia Marszołek Finalistka Konkursu Przedmiotowego z Biologii

 

 

  

Krzysztof Tomański Kwalifikacja do etapu rejonowego Konkursu przedmiotowego z matematyki (M. Mielnik)

 

 

 
 

Drużynowo

 

 

Tymoteusz Szopa, Nicolas Wardenga,Paweł Materzok

III miejsce drużynowo w konkursie powiatowym „ Matematyka na 5 w G5” (M. Kuśka)

 

 

 

Paweł Materzok Tymoteusz Szopa,  Nicolas Wardenga

I miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz (M. Kuśka)

 

 

 

Tymoteusz Szopa, Nicolas Wardenga

III miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym EKOMAT (M. Teresiak)

 

 

 

    

Piotr Tomański, Krzysztof Tomański

IV miejsce drużynowo w powiatowym konkursie szachowym (R. Niklewicz)