Aktualności i wydarzenia

Andrzejki w naszej szkole - tradycje ludowe w klasach I i II

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją, św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada, co czeka nas w przyszłości. Spośród wielu andrzejkowych wróżb do naszych czasów przetrwały nieliczne.

Rozśpiewane życzenia dla górników z okazji Barbórki!

4 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście- górnicy, którzy 4 grudnia obchodzą swoje tradycyjne święto- Barbórkę. Uczniowie złożyli zaproszonym gościom życzenia, a wspólna biesiada w rytmach śląskich przyśpiewek umiliła czas wszystkim uczestnikom spotkania.

Karolina Kupczyk wygrała Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

4 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Irlandiii. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Durczok i Karolina Kupczyk, pod opieką p. Izabeli Pielczyk. Karolina zdobyła I miejsce.

VI c wie, że „Empatia wychodzi na dobre”

W ramach Dnia Godności klasa VI c uczestniczyła w warsztatach „Empatia wychodzi na dobre” przeprowadzonych 28 listopada przez p.Izabelę Pielczyk. Nad akcją w Polsce patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dary jesieni - VI edycja MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - ZWYCIĘSTWA JAK MALOWANE!

16 listopada  2018r.  miało miejsce rozstrzygnięcie VI Międzygminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,,Dary jesieni".  W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z Nędzy, Budzisk, Lysek, Górek Śląskich, Adamowic, Kuźni Raciborskiej.

Natalia Tworuszka zdobyła II miejsce w kONKURSie RECYTATORSKIm - ,,Ojczyzna wierszem malowana"

Pod takim hasłem 27 listopada 2018r. odbył się w Lyskach Międzygminny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy w recytowanych wierszach podkreślali pięknonaszej Ojczyzny oraz jej długą drogę do odzyskania niepodległości.

Pani Ania Neuhof - NAUCZYCIELKĄ NA MEDAL, natomiast Szkoła w Nędzy w gronie zwycięzców

Miło  jest nam poinformować, że Pani Ania Neuhof
– nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej zajęła PIERWSZE MIEJSCE w PLEBISCYCIE Nauczyciel na Medal
w kategorii Nauczyciel klas I – III  w powiecie raciborskim, natomiast Szkoła Podstawowa znalazła się w gronie zwycięzców i uzyskała I miejsce w kategorii Szkoła Roku 2018.
Plebiscyt został zorganizowany przez Dziennik Zachodni pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Miesiąc bibliotek pełen atrakcji

Październik jest tym szczególnym miesiącem, kiedy to wszelkie akcje bibioteczne mają znaczenie. W tym roku misiąc bibliotek rozpoczęliśmy kocim akcentem. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klas pierwszych.

W listopadowej zadumie - wyjście uczniów klas pierwszych na cmentarz Z MODLITWĄ NAD OPUSZCZONYMI GROBAMI

31 października 2018r. tuż przed Wszystkimi Świętymi, uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawcami wybrali się na spacer, na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach.

„POLSKA MOJA OJCZYZNA”

W piątek 23 listopada 2018r. Klasy I-IV uczestniczyły w warsztatach niepodległościowych „Polska Moja Ojczyzna” zorganizowanych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną Lupus.

BIEG CHARYTATYWNY W RACIBORZU

24 listopada odbył się w Raciborzu charytatywny „BIEG DLA ANI”. Szkolny Klub Wolontariatu już od dłuższego zajmuje się zbieraniem zakrętek dla pani Ani oraz zajął się nagraniem filmu motywującego do udziału w przedsięwzięciu.

Wieczór czytania bajek z Bratkiem

To był kolejny, wyjątkowy "Wieczór Czytania Bajek". 20 listopada najmłodsi uczniowie z klas I i II wysłuchali nieznanych bajek, które tym razem skierował do nich sympatyczny Bratek- bohater doskonale znany członkom Klubu Ortograffiti w naszej szkole.