Święto kreatywności i zabawy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w klasach I i III

Międzynarodowy Dzień Kropki to dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Zapoczątkowany został przez historię Vashti bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania.

Święto to można obchodzić nie tylko w klasie, ale w dowolnym miejscu i niezależnie od wieku. Sposobów świętowania jest mnóstwo.

Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.

Uczniowie klas I i III naszej szkoły najpierw obejrzeli film, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Potem odbyła się pogadanka n/t ukrytych talentów, a następnie uczniowie wykonali pomysłowe prace  plastyczne  z wykorzystaniem kropek, które zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów.

W przyszłym roku też kropkujemy!

edukacji wczesnoszkolnej

Zobacz zdjęcia: