Niezwykły 256. dzień roku

DZIEŃ PROGRAMISTY

,,Kochamy ich i nienawidzimy. To dzięki nim możemy zarywać noce pokonując kolejnych przeciwników w World of Warcraft. To oni są winni, gdy nagła awaria systemu zabiera nam efekty godzinnej pracy. Tak czy siak - żyć bez nich już się nie da".

Obchodzony w 256. dniu roku, czyli 13 września (lub 12 w roku przestępnym). Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości bajta w 8-bitowej postaci, znanej wszystkim programistom. Pomysł tego święta zrodził się w 2002 roku w głowie rosyjskiego twórcy stron internetowych, Valentina Balta.

W naszej szkole również pamiętamy o programistach.

Gimnazjaliści pod kierunkiem p. Mieczysława Drożdża przygotowali prezentację multimedialną na ten temat.

Uczniowie mogli ją zobaczyć podczas przerw międzylekcyjnych na szkolnym korytarzu.

Zwolennicy piśmiennictwa też znaleźli coś dla siebie .

Odrobina ciekawostek i dobrego humoru zamieszczona na gazetce przyciągnęła zainteresowanych tematem.

Wszystkim PROGRAMISTOM życzymy niskiej złożoności obliczeniowej algorytmów, niezapominaniu o średnikach i klamrach zamykających oraz czystych kompilacji bez errorów

i warningów :-D

M. Drożdż