W trosce o bezpieczeństwo uczniów!

BEZPIECZNY PRZEJAZD – BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY!

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 27 września jak co roku w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Nędzy odbyło się spotkanie profilaktyczne " Bezpieczna droga do szkoły". Nasi uczniowie klas II i III SP mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei.

Zaproszeni goście uświadomili najmłodszym jak ważna jest prawidłowa i odpowiedzialna postawa ich samych w trosce o bezpieczeństwo.

Wydarzenie było również częścią kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd- Zatrzymaj się i żyj!", której celem jest kształtowanie świadomości na temat bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo- drogowych. Pogadanka i prezentacje multimedialne dla najmłodszych zobrazowały podstawowe zasady ruchu w zagrożonych miejscach i zapoznały uczniów ze znaczeniem znaków drogowych ucząc bezpiecznych zachowań. Nie lada zainteresowanie wzbudził wśród uczniów czworonożny gość- owczarek Tango, który na co dzień dba o bezpieczeństwo na terenie PKP. Nauka przez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy, doświadczeń i nowych umiejętności, dlatego dziękujemy naszym gościom za pouczające spotkanie!

Wychowawcy klas II i III

Zobacz zdjęcia: