TWÓRCZO I INSPIRUJĄCO W KLASACH DRUGICH I TRZECHICH SP

15 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klas II i III założyli ubrania w kropki, obejrzeli film, nauczyli się piosenki o Kropce i wykonali kolorowe prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Tego dnia nie otrzymywali ocen, ale kolorowe piegi. Było twórczo i inspirująco.

Wszyscy doskonale znają historię nieśmiałej dziewczynki Vashti, która na lekcji plastyki nie miała pomysłu na prace, bowiem była przekonana, że nie umie malować. Niewielka kropka zmieniła jej życie i odbudowała wiarę w siebie, kiedy nauczycielka wyróżniła jej pracę na szkolnej galerii. O tym w wielkim skrócie opowiada książka Petera Reynoldsa "The Dot". W każdym z nas drzemie potencjał. Czasami wystarczy by ktoś pomógł nam go odkryć. Być może właśnie dziś ktoś odkrył swój talent.

Sylwia Linek

Zobacz zdjęcia: