Lekcje terenowe w Łężczoku

EDUKACYJNE WĘDRÓWKI PO REZERWACIE

Także w tym roku klasy szóste szkoły podstawowej wzięły udział w zajęciach terenowychw rezerwacie Łężczok. W dniach 12, 13, 14 września wyruszyły poznawać przyrodę kolejno klasy VIa, VIc, VIb, pod opieką nauczycieli: M. Teresiak, M. Kuśki, R. Lincnera, M. Drożdża. Panowała wspaniała letnia pogoda, więc rezerwat pokazał się wyjątkowo pięknie.

Uczniowie wędrowali po ścieżce dydaktycznej w rezerwacie, mieli możliwość podziwiania osobliwości przyrodniczych rezerwatu, poznali historię jego powstania. W czasie zajęć podpatrywali zwierzęta, głównie ptaki wodne, rozpoznawali występujące po drodze rośliny. Dużą atrakcją okazał się pomost obserwacyjny na stawie Salm Duży, oraz platforma widokowa skąd można było prowadzić obserwacje. W czasie wędrówki po rezerwacie młodzi przyrodnicy zobaczyli także rosnące w nim drzewo pomnikowe oraz ruiny pałacyku myśliwskiego.

M. Teresiak

Zobacz zdjęcia: