Wymiana językowa

UCZNIOWIE ZSG Z WIZYTĄ W ZELLA-MEHLIS

W dniach 11-17 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Oliwia Beer, Marta Brauner, Michał Galli, Emilia Kałus, Justyna Kawecka, Adrianna Łozowy, Patrycja Paris, Patrycja Paszenda, Sandra Tomala i Michaela Wallach wraz z opiekunkami p. Aleksandrą Nieć i p. Małgorzatą Kozielską wybrali się z rewizytą do swoich niemieckich kolegów i koleżanek z Zella-Mehlis.

Atrakcji było bardzo dużo m.in. zwiedzanie miasteczka Zella-Mehlis podczas „GPS Tour”, jak również znanego w tej okolicy oceanarium, wędrówka na Ruppberg, zwiedzanie miasteczka sportów zimowych Oberhof, gdzie dodatkowo uczniowie wykonywali ozdoby ze szkła i próbowali swoich sił w jeździe na nartach. W kolejnych dniach zwiedzali miasto Schmalkalden, a w nim znaną fabrykę czekolady Viba, gdzie brali udział w produkcji słodkości. Następnego dnia wspólnie zwiedzali miasto Erfurt. Integracji polsko-niemieckiej służyły również zajęcia w szkole, świetlicy młodzieżowej, gdzie odbyły się m. in. wspólne gry, zabawy i śpiewanie piosenek. Czas spędzony u naszych niemieckich sąsiadów był wspaniały i długo zostanie w naszej pamięci.

Projekt współfinansowany był przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) i Gminę Nędza.

M. Sosna i A. Nieć

Zobacz zdjęcia (autorstwa S. Tomali):