DEN

KOMISJA EDUKACJI NARODOWEJ PO RAZ KOLEJNY UHONOROWANA

Tegoroczny Dzień Nauczyciela w naszej szkole nie różnił się atmosferą od innych dni poświeconych szczególnemu uhonorowaniu edukacji narodowej oraz służących jej ludzi i instytucji. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu przedstawiła film własnego autorstwa, w którym nauczyciele prezentowali swoje pasje i życiowe credo, oraz wręczyła przyznawane przez siebie nagrody. Pani wójt z kolei nagrodziła panią dyrektor oraz Wandę Rutko za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

W programie artystycznym sporo było satyry, która to, wg mistrza gatunku, "wielbi urząd, czci króla, lecz sądzi człowieka". Nie zabrakło muzyki, zwłaszcza uczniowskiego śpiewu. Przy okazji klasa IIa SP odebrała nagrodę wywalczoną w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem", co też wiązało się z wykonaną przez dzieci piosenką (oczywiście, nagroda obejmowała szerszy obszar działań). W ogóle temat zdrowego odżywiania się był motywem przewodnim całego programu z powodu perturbacji sklepikowych, jakich jesteśmy od września świadkami. Nawet z przygotowanych na dziś i przedstawionych w ramach akdemii wyników sondażu wynikło niezbicie, że uczniom w szkole najbardziej brakuje sklepiku, najbardziej denerwuje ich brak sklepiku oraz sklepik uznają za coś, bez czego w szkole trudno się obejść. Wzajemne odgadywanie odpowiedzi uczniów i nauczycieli na te i inne jeszcze pytania pozwoliło szkolnej społeczności bardziej się poznać i porównać poglądy.

Całości, oczywiście, dopełniły kwiaty i życzenia, po których uczniowie udali się na obiad i do świetlicy bądź domu, zaś nauczyciele na kawowy poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Zobacz zdjęcia: