Gdy śniadanie co dzień zdrowe, już sukcesu masz połowę

ZDROWY POCZĄTEK DNIA

8 października br w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbyła się akcja "Gdy śniadanie co dzień zdrowe, już sukcesu masz połowę". Inicjatorkami propagowania zdrowego odżywiania się były nauczycielki tej szkoły: Ilona Sadowska, Aneta Kobylańska-Bartczak oraz Barbara Zapłata.

Pomysł akcji zrodził się pod wpływem wejścia w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty [...]. Na to wydarzenie zaproszone zostały Panie ekspertki w reedukacji żywieniowej z Centrum Dietetycznego Natur House, które w sposób profesjonalny i ciekawy przedstawiły wiadomości na temat zdrowego odżywiania i komponowania pełnowartościowych posiłków oraz przedstawiły skutki nieprawidłowej diety. Zdrowe drugie śniadanie jest niezwykle ważne dla uczniów, ponieważ organizm rano potrzebuje znaczną ilość energii do pracy umysłowej. W okresie szkolnym urozmaicona dieta, bogata w składniki odżywcze i witaminy jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Spożywanie pięć posiłków w ciągu dnia jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla młodego organizmu, a pożywne drugie śniadanie w szkole jest podstawą zbilansowanej diety oraz uczy zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. W ramach akcji chętni uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum przygotowali pokazowe pełnowartościowe śniadania, za co serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom. Spisali się wyśmienicie! Nie zabrakło warzyw, owoców, produktów zbożowych, jaj, orzechów, nasion, mleka, koktajli, soków owocowo-warzywnych oraz wody. Wszystko wyglądało bardzo kolorowo i apetycznie. I nic dziwnego, że podczas poczęstunku stoły opustoszały w ciągu kilku minut! Widać, że młodzież z ZSG w Nędzy lubi się zdrowo odżywiać.

Zobacz zdjęcia: