Fremdsprachen Tag, Foreign Language Day

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

28 września 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Jak co roku nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego przygotowały dla uczniów szereg atrakcji, które miały na celu zachęcenie ich do nauki języków i przybliżenie im kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Klasy I – III SP. zobaczyły przedstawienia w języku obcym. Po angielsku wystąpili dla nich uczniowie kl. VI b pod kierunkiem pani Anety Kobylańskiej-Bartczak, a znajomością języka niemieckiego chwaliła się klasa IV b, przygotowana przez panią Aleksandrę Nieć. Następnie już w klasach nasi najmłodsi kolorowali symbole związane z kulturą Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Dla klas IV – VI pani Izabela Pielczyk przygotowała konkurs piosenki. Każda klasa zaprezentowała utwór muzyczny w języku angielskim lub niemieckim, który oceniało jury w składzie: Maria Kobryń, Ireneusz Fiet i Krystian Okręt. Uczniowie zaśpiewali bardzo dobrze i wszyscy zasługują na wyróżnienie – jednak na podium znalazła się kl. VI c (I miejsce), V c (II miejsce) i IV a (III miejsce).

Uczniowie gimnazjum przygotowali stoiska, na których zaprezentowali najważniejsze symbole wylosowanych wcześniej krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością i mnóstwem oryginalnych pamiątek, a przede wszystkim wspaniałą znajomością języków obcych. Każdej prezentacji wysłuchało jury w składzie: Anna Wojtek, Monika Sosna i Kornelia Czogalik, które postanowiło wyróżnić klasy III b i II a.

Organizatorki dziękują wychowawcom za dopingowanie klas do działania, chłopakom z radiowęzła za bardzo dobre nagłośnienie i oczywiście wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie.

Nauczycielki języków obcych

Zobacz zdjęcia: