Zajęcia terenowe w Łężczoku

LEKCJE PRZYRODY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

We wrześniu 2015 klasy szóste szkoły podstawowej brały udział w zajęciach terenowych w Rezerwacie Łężczok. 16 września 2015r. na wycieczce była klasa VIb, a 18 września - VIa,. W czasie zajęć klasy VIb panowała upalna pogoda co było czymś wyjątkowym jak na wrzesień, natomiast klasa VIa, miała optymalną temperaturę jak na takie przedsięwzięcie.

Zajęcia poprowadziła nauczycielka przyrody Mirosława Teresiak z pomocą nauczycieli: Moniki Bajak oraz Marii Kobryń. Uczniowie wędrowali po ścieżce dydaktycznej w rezerwacie, mieli możliwość podziwiania osobliwości przyrodniczych rezerwatu, poznali historię jego powstania. W czasie zajęć podpatrywali zwierzęta, głównie ptaki wodne, rozpoznawali występujące po drodze rośliny. Dużą atrakcją okazał się pomost obserwacyjny na stawie Salm Duży, oraz platforma widokowa skąd można było prowadzić obserwacje. W czasie wędrówki po rezerwacie młodzi przyrodnicy zobaczyli także rosnące w nim drzewo pomnikowe oraz ruiny pałacyku myśliwskiego.

M. Tersiak

Zobacz zdjęcia: