BEZPIECZNY PRZEJAZD

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych!

31 października na zajęcia lekcyjne do klas pierwszych zawitali pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei oraz Policji.

Spotkanie było częścią kampanii społecznej Bezpieczny przejazd- "Zatrzymaj się i żyj!", której celem jest kształtowanie świadomości na temat bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo- drogowych.

Pogadanka, film dla najmłodszych i prezentacja multimedialna zobrazowały podstawowe zasady ruchu na przejazdach kolejowo- drogowych i zapoznały uczniów ze znaczeniem znaków ustawionych w okolicach przejazdów ucząc bezpiecznego zachowania.

Nie lada zainteresowanie wzbudził wśród pierwszoklasistów czworonożny gość- owczarek Tango, który na co dzień dba o bezpieczeństwo na terenie PKP.

Uczniowie otrzymali dyplomy i zeszyty edukacyjne, dzięki którym będą mogli pogłębić swoją wiedzę.

Nauka przez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Dziękujemy za pouczające spotkanie!

S.L.