Bicie rekordu klas I-III

Do startu gotowi...

16 października 2014r. o godz. 12.00  najmłodsi uczniowie naszej szkoły razem z całą Polską przystąpili do pobicia ubiegłorocznego  rekordu w  jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja organizowana była w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która była organizatorem tej inicjatywy, chciała w ten sposób zwrócić uwagę na to, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).

Działania prowadzone były na sześciu fantomach i trwały pół godziny. Koordynatorami na terenie placówki były: p. E. Skatuła oraz p. A. Grzybowska. Akcję wspierali również nauczyciele oraz pielęgniarka szkolna.

Takie przedsięwzięcia wyzwalają poczucie odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i umiejętnościami.

Gratulujemy!

E. Skatuła