Święto Komisji Edukacji Narodowej

Jak świętowaliśmy DZIEŃ NAUCZYCIELA?
Uroczyście, pięknie i wesoło :)

,,Człowiek uczy się przez całe życie. Zarówno wtedy, kiedy jest jeszcze całkiem mały, jak i wtedy, kiedy mogłoby się wydawać, że jest już dorosły. Kiedy jesteśmy małymi dziećmi, rodzice uczą nas chodzenia i mówienia. Ale dopiero wtedy, gdy rozpoczynamy w naszym życiu okres edukacji szkolnej, jesteśmy zalewani lawiną wiedzy i zdobywamy mnóstwo umiejętności”.

Święto Edukacji Narodowej to dzień, w którym uczniowie mogą wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodzieży.

Jak co roku 14 października  świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: poseł Henryk Siedlaczek, wicestarosta Andrzej Chroboczek oraz Wójt Gminy Nędza - Pani Anna Iskała.

Część oficjalna rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Marii Czerwińskiej, która ciepłymi słowami złożyła życzenia zebranym nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
Następnie ,,wywołani zostali do odpowiedzi” zaproszeni goście.

Kolejnym punktem akademii były gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

A co robili 14 października w szkole pierwszoklasiści - gimnazjaliści? Przeżywali ślubowanie!
Wszyscy pierwszoklasiści uroczystym „Ślubujemy!” potwierdzili, że będą godnie reprezentować Gimnazjum w Nędzy, solidnie pracować i w ten sposób służyć ojczyźnie.

Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny wykonany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Poprzez słowo, śpiew i taniec uczniowie wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom. Dzięki żartobliwym tekstom mogliśmy ,,wsiąść do pociągu nie byle jakiego” i spojrzeć na szkołę z „przymrużeniem oka”.

Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla wszystkich nauczycieli.

Po akademii uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.