Wycieczka klas V do Wrocławia

Historyczno - przyrodnicze atrakcje stolicy Dolnego Śląska

2 października 2014r. klasy V wraz  z wychowawcami Iwoną Tomiczek, Mirosławą Teresiak i Izabelą Pielczyk wcześnie rano wyruszyły do Wrocławia. Wycieczka miała na celu poznanie historii i głównych atrakcji miasta oraz rozwijanie zainteresowań uczniów światem przyrody.

Na początku udaliśmy się do Muzeum Narodowego aby zobaczyć Panoramę Racławicką. Obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka wzbudził podziw uczniów, a zdobyte wiadomości przydadzą im się nie tylko na lekcjach historii.

Następną atrakcją był spacer nad brzegiem Odry, który doprowadził uczniów na Ostrów Tumski. Najpierw jednak na moście Tumskim uczniowie z zainteresowaniem czytali zapisane na kłódkach imiona zakochanych.

Ostatnim, ale najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki, było zwiedzanie Zoo. Uczniowie bawili się doskonale, obserwując karmienie fok, podglądając życie egzotycznych zwierząt i próbując nawiązać kontakt z małpami.

Wrocław okazał się wspaniałym miejscem, które nasi uczniowie z pewnością będą dobrze wspominać i chętnie odwiedzą jeszcze raz.

Wychowawcy kl.V