Wizyta uczniów z Niemiec

Wymiana młodzieży w ramach projektu współfinansowanego przez PNWM

Od paru lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską Lutherschule w Zella-Mehlis, w ramach projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.

W kwietniu tego roku grupa uczniów ZSG w składzie:  Achtelik Wiktoria, Grycman Natalia, Widera Danika, Kaczmarczyk Dominik, Pielczyk Marek, Galli Elżbieta, Koletzko Karolina, Herzig Wiktoria, Procek Agata, Foksowicz Bartosz, Niemiec Michaela i Walenko Aleksander, pojechała zwiedzać piękną Turyngię.

Z niecierpliwością czekaliśmy na rewizytę uczniów niemieckich, aby pokazać im nasz region z jak najlepszej strony. Nasi goście z Niemiec przyjechali do Nędzy w niedzielę 21. września 2014r. i gościli w rodzinach przez cały tydzień. Przygotowania do rewizyty ruszyły już jakiś czas temu. Nauczyciele wspólnie z uczniami i rodzicami przygotowali szczegółowy plan wymiany.

Główną atrakcją w tym roku była wycieczka do Krakowa i Wieliczki. Oprócz tego uczniowie mieli okazję poznać naszą szkołę, region i wielu ciekawych ludzi. Według planu odbyło się również: zwiedzanie kościoła w Nędzy, zwiedzanie Raciborza, wizyta w Aquaparku „H2Ostróg” i wiele innych ciekawych zajęć integracyjnych. Uczniowie zwiedzili Urząd Gminy i poznali pracujących tam ludzi.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas będzie niezapomnianym przeżyciem!

Koordynator :Aleksandra Nieć