Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III

Uczymy się przez zabawę

16 września 2013r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy rozpoczęly się zajęcia z Projektu ,,Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III". Godziny zajęć zostały dostosowane do planu zajęć obowiązkowych.

Odpowiednia liczba podopiecznych w grupie umożliwia nauczycielom prowadzącym dogłębne poznanie ucznia, jego nastawienie emocjonalne do uczenia się i zachowania społeczne. Informacje te umożliwią nauczycielom indywidualne podejście do każdego z nich tzn. indywidualizację celów, tempa nauczania i różnicowanie treści.

Bogata oferta edukacyjno-wychowawczo-profilaktyczna projektu, zgodna z indywidualnymi potrzebami i możliwościami uczniów, jest istotnym wsparciem dla działań szkoły wspomagających rozwój ucznia w pierwszym etapie edukacyjnym, zaś bogate doposażenie bazy dydaktycznej w odpowiednie materiały dydaktyczne, a także niezbędny sprzęt uatrakcyjnią prowadzone zajęcia.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: A. Neuhof, R. Skrobek, A. Grzybowską, B. Rerich S. Linek i E. Skatułę.

A. Neuhof