Z wizytą w Leśnej Szkółce Kontenerowej

Zielona lekcja przyrody klas III

10 października 2013 r. klasy III Szkoły Podstawowej uczestniczyły w zajęciach na terenie Leśnej Szkółki Kontenerowej w Nędzy.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania Gospodarstwa Szkółkarskiego, które produkuje sadzonki wszystkich rodzimych gatunków drzew (sosny, świerka, modrzewia, dębu, buku, klony) na tereny całej Polski.

Uczniowie poznali cykl produkcyjny i zobaczyli najważniejsze miejsca na terenie Szkółki. Była to także okazja do usystematyzowania wiadomości o lesie, którą wcześniej zdobywali na zajęciach. Na podstawie filmów, slajdów i odgłosów przyrody, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę. Zajęcia w terenie zawsze cieszą najmłodszych, dobrze jest też łączyć przyjemne z pożytecznym, tak więc spotkanie zaliczamy do udanej lekcji przyrody i dziękujemy za poświęcony czas Pracownikom Szkółki!

S. Linek