Ślubowanie pierwszoklasistów

Nowi "prawdziwi" uczniowie

Dnia 8 października 2013r. przeżywaliśmy szczególnie ważny moment w naszym życiu szkolnym. Odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klas I SP.

Tego dnia w auli ZSG w Nędzy, odświętnie ubrani najmłodsi uczniowie naszej szkoły, wystąpili przed rodzicami i bliskimi z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Podczas części oficjalnej uczniowie w obecności rodziców  złożyli uroczyste ślubowanie,  a następnie zostali symbolicznie pasowani ogromnym ołówkiem na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor mgr Marię Czerwińską. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę dyplom, aby przypominał im o danym słowie. Nie obyło się bez wzruszeń, gratulacji, uścisków, maminych całusów i słodkich upominków. Uroczystość prowadzili starsi uczniowie naszej szkoły. Nad całością prac związanych z przygotowaniem akademii czuwały wychowawczynie klas I: mgr Agnieszka Grzybowska i mgr Barbara Rerich. To było prawdziwe Święto, do którego najmłodsi będą powracać przez całe swoje życie.

A. Grzybowska i B. Rerich