Bezpieczna droga do szkoły

Spotkanie z Policjantem klas I-III

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 2 października 2013 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbyła się akademia "Bezpieczna droga do szkoły" z udziałem funkcjonariuszy Policji.

Życie, to nie wirtualna gra, w której po przejechaniu mety dostajesz dodatkowe życie”

Akademia rozpoczęła się występem artystycznym szkolnego koła teatralnego, które zaprezentowało wszystkim uczestnikom spotkania wiersze i piosenki o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Najważniejsza była jednak pogadanka z zaproszonymi gośćmi. Aspirant sztabowy Grzegorz Mederski, asp. Mirosław Szymański i mł. asp. Sławomir Burgieł przybliżyli uczniom zasady ruchu drogowego, prawidłowego uczestnictwa w ruchu pieszych a także bezpiecznych zachowań w szkole i w domu rodzinnym. Policjanci uświadomili maluchom jak ważna jest prawidłowa i odpowiedzialna postawa ich samych, zaprezentowali sprzęt policyjny, radiowóz i jego wyposażenie. Były też konkursy z nagrodami. Na zakończenie wręczyli najmłodszym uczniom klas I znaczki odblaskowe dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze. Ważna wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże najmłodszym bezpiecznie spędzać czas w szkole i poza nią.

S. Linek