DJO 2013

Miś Theo bohaterem dnia

25 września 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przygotowywali wraz ze swoimi wychowawczyniami plakat przedstawiający rodzinę misia Theo i wróżki Erliny – bohaterów towarzyszących uczniom w nauce języków obcych od klasy pierwszej do szóstej.

Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i w efekcie powstały piękne plakaty przedstawiające naszych ulubieńców. Możecie je zobaczyć na naszej galerii.

Uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie o Wielkiej Brytanii przygotowane przez klasę VIc. Nasi aktorzy zapoznali nas z historią, kulturą i obyczajami brytyjskimi, podając nam rozmaite ciekawostki. Publiczność po przedstawieniu brała udział w quizie dotyczącym Wielkiej Brytanii.

Uczniowie klas I-III gimnazjum przygotowali piosenki w języku niemieckim i angielskim, które zaprezentowali w konkursie „Mini Playback Show”. W przeglądzie piosenki uczestniczyli również nasi goście z Czech, uczestnicy wymiany językowej. Jury po burzliwych obradach wybrało zwycięzców - klasę IIa. Wyróżnienie otrzymały klasy IIIa i IIIc.

A. Nieć