Lekcja biblioteczna dla klas II

Z Kornelem Makuszyńskim do Pacanowa

27 września w szkolnej bibliotece zgromadziła się grupa drugoklasistów, by spotkać niezwykłą osobę – wielkiego pisarza, który tak bardzo kochał dzieci i młodzież, że większość swej twórczości poświęcił właśnie im. Tym niecodziennym gościem był Kornel Makuszyński.

W 2013 roku obchodzimy 80 rocznicę napisania przygód koziołka przez K. Makuszyńskiego, więc i temat lekcji był na czasie. Na wstępie uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę, by tajemniczy gość pojawił się w bibliotece.

Dzieci zapoznały się z biografią i twórczością Kornela Makuszyńskiego, miały możliwość obejrzenia książek, w których występują ciekawi bohaterowie oraz posłuchać ich krótkiej charakterystyki. Podczas spotkania dzieci rozwiązywały krzyżówki i słuchały jak zaczarowane.

M. Kobryń