Edukacyjne zajęcia w terenie klas III

Lekcje w „Zielonej klasie”

24 września dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rudy Raciborskie klasy III Szkoły Podstawowej ZSG w Nędzy uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym na teren lasów Kuźni Raciborskiej i Rud Raciborskich.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję posłuchać historii o wydarzeniach jakie miały miejsce na terenie tutejszych lasów 21 lat temu- największego i najbardziej niszczycielskiego pożaru w dziejach polskiego leśnictwa. Spacerując na terenie pożarzyska odwiedzili symboliczną mogiłę Andrzeja Malinowskiego, największą atrakcją jednak było wejście na nowoczesną wieżę obserwacyjną, z której uczniowie obserwowali dziś już młode drzewostany zdobiące okoliczne tereny. Zajęcia prowadził Pan Gabriel Tworuszka- pracownik Nadleśnictwa, który towarzyszył najmłodszym dzieląc się swoją wiedzą. Uczestników wyjazdu nie opuszczał dobry humor, dopisała też pogoda, tym przyjemniej było spędzić czas przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Pełni wrażeń wracamy do sal lekcyjnych oczekując kolejnych zajęć w terenie.

S. Linek