W krainie książek

Pierwsza lekcja w bibliotece

19 września uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać szkolną bibliotekę bardzo szczegółowo. Ponieważ w poszukiwaniu przyjaźni postanowiły zaprzyjaźnić się także z książką, zostali zaproszeni do biblioteki.

Mili goście nauczyli się jak należy się zachowywać w bibliotece, jak wypożyczać książki i jak o nie dbać. Dowiedzieli się po czym rozpoznać książkę z biblioteki. Poznali różnicę pomiędzy księgarnią, a biblioteką, pomiędzy własnością a dobrem wspólnym. Uczniowie odkryli jak wygląda wędrówka książki od autora, aż do rąk czytelnika. Na przygotowanej wystawce mogli zobaczyć książki bardzo zniszczone i książki zadbane. Uczniowie z radością rozwiązywali rozsypanki wyrazowe i uzupełniali mapę myśli o co prosi je książka. Z piosenką na ustach opuścili bibliotekę i obiecali, że będą książki czytać i o nie dbać.

M. Kobryń