Dzień Języków Obcych

DJO

Guten Tag, Good day ...

Jak co roku w Gimnazjum w Nędzy odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Głównym celem tego dnia jest pokazanie korzyści płynących ze znajomości języków obcych, przedstawienie różnorodności kulturowej krajów europejskich oraz poszerzanie umiejętności językowych uczniów.

Tradycją w naszej szkole stały się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień 21 września. Tego dnia swoje umiejętności posługiwania się językami obcymi zaprezentowali uczniowie klas I-VI. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi wychowankowie naszej szkoły (klasy I-III). Mieli oni za zadanie przygotować projekt przedstawiający opis postaci w języku angielskim lub niemieckim. Dało im to możliwość wykazania się zarówno znajomością słownictwa, jak i zdolnościami plastycznymi. Starsza grupa uczniów (klasy IV – VI) przygotowała krótkie prezentacje mające na celu przybliżenie niektórych zwyczajów panujących w krajach anglo- i niemieckojęzycznych (np. Dzień Dziękczynienia). Młodzi wykonawcy wykazali się tu ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Natomiast każda klasa gimnazjum miała za zadanie przygotować choreografię, stroje oraz krótki opis tańca narodowego krajów Europy. W czasie apelu uczniowie prezentowali walc wiedeński i angielski, taniec irlandzki, grecki, rosyjski i bawarski oraz poloneza, flamenco i polkę. Młodzież popisała się nie tylko wielkimi umiejętnościami tanecznymi i pomysłowością, ale także doskonałą znajomością języków obcych. Podczas apelu obserwowano także prezentację przygotowaną przez specjalnych gości – uczniów ze szkoły partnerskiej w Zella- Mhellis w Niemczech. Wymiana językowa najlepiej oddaje ideę Dnia oraz jest dowodem na to, że języków warto się uczyć. Organizatorzy – nauczyciele języków obcych Gimnazjum dziękują wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas pokazów.