Sprzątanie Świata

„W poszukiwaniu” śmieci

22 września 2011 roku po raz 18. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizacją akcji zajęły się nauczycielki przyrody i biologii panie Mirosława Teresiak i Ilona Sadowska. Przedsięwzięcie zostało poprzedzone pogadankami na temat bezpieczeństwa w czasie akcji. Każdej klasie został przypisany teren do posprzątania. Urząd Gminy w Nędzy dostarczył rękawice ochronne oraz worki, a także zorganizował transport śmieci. Uczniowie aktywnie włączyli się do pracy. Akcja przebiegła bez zakłóceń. Warte zauważenia jest to, że w porównaniu z poprzednimi latami śmieci na sprzątanych terenach jest mniej, na co niewątpliwie wpływa większa świadomość ekologiczna mieszkańców. Jednak jest kilka miejsc, które stały się dzikimi wysypiskami, a ich likwidacja nie jest w zakresie możliwości uczniów.