Uczczenie Komisji Edukacji Narodowej

Święto edukacji AD 2012

Nasza szkoła po raz kolejny uczciła Komisję Edukacji Narodowej, czyli – mówiąc potocznie – świętowała Dzień Nauczyciela. W tym roku przeznaczono na to sobotni poranek (13.10), co było jednocześnie odrobieniem na zapas lekcji z piątku 2 listopada.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła część oficjalna, czyli przemówienie Pani Dyrektor, połączone z rozdaniem nagród dyrektora i wójta, a także ślubowanie nauczycieli mianowanych oraz gimnazjalnych pierwszoklasistów. Część drugą wypełnił program artystyczny w wykonaniu połączonych sił uczniów najmłodszych, klas IV-VI oraz gimnazjalistów. Całości występu przyświecało hasło „Niech się kłody zazielenią”, jako że satyryczne ostrze kabaretu skierowane zostało w tym roku przeciwko tym nowościom oświatowym, które utrudniają pracę nauczycielom, przynosząc niewielkie lub zgoła żadne korzyści uczniom. W przedstawieniu nie zabrakło zresztą elementów bardziej pogodnych, o które zatroszczyła się grupa aniołków (uczniów pani I. Tomiczek) i – tradycyjnie – rozśpiewane, roztańczone i kolorowe dziewczątka przygotowane przez panią S. Linek. O muzyczny dodatek zadbały ponadto minizespół (trąbka, saksofon i flet) oraz szkolny chór, oba pod batutą pana M. Drożdża. Grupę kabaretową wsparło tym razem  kilkunastu uczestników zajęć teatralnych, prowadzonych przez panią K. Czogalik. Jak na króciutki staż aktorski (zajęcia odbyły się jak dotąd dwukrotnie) teatralne tło spisało się całkiem nieźle. Imponującą rozmiarami i inspirującą intelektualnie dekorację wykonała stała ekipa od tego typu zadań, czyli panie J. Trybańska, E. Pala, O. Joszko oraz pan K. Janiszewski.

Całość zwieńczyło spotkanie przy kawie ze słodkimi dodatkami, przygotowane przez Radę Rodziców.

Warto też wspomnieć, że trójka aktorów z gimnazjum i solista ze szkoły podstawowej wykonali część programu już dzień wcześniej, na spotkaniu nauczycieli emerytów, na zaproszenie organizatorów tej imprezy.

K. Czogalik