Wizyta w Czechach

Ahoj Velke Hostice

Grupa 16 uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy, pod opieką pani mgr Moniki Bajak i pani mgr Edyty Pali, w dniach 12-14 października odwiedziła partnerską szkołę w miejscowości Velke Hostice w Republice Czeskiej. Wizyta ta była owocem wieloletniej współpracy.

Głównym celem spotkania młodzieży polsko-czeskiej było poznanie kultury, zwyczajów obu narodów oraz zaznajomienie się z ich historią.

Podczas pobytu młodzieży polskiej strona czeska zaproponowała bardzo bogaty program wizyty, obejmujący m.in. zajęcia integracyjno-sportowe w szkole czeskiej, pobyt w parku wodnym w Kravare, zajęcia w stadninie koni w Hlucinie, zwiedzanie malowniczo położonej stolicy Czech – Pragi. Po pełnych atrakcji dniach młodzież wracała do domów swoich czeskich kolegów, gdzie miała możliwość sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności językowych oraz adaptacyjnych. Ćwiczenie to udowodniło, jak niezbędne jest uczenie się języków obcych oraz jak nasza młodzież jest dobrze do takiego doświadczenia przygotowana.

Uczniowie z pobytu „przywieźli” dobry humor, optymizm oraz liczne nowe znajomości i przyjaźnie, które obecnie podtrzymują współczesne techniki komunikacyjne.

W wymianie uczestniczyli:

Natalia Grycman