Współpraca ze szkołą w Niemczech trwa!

Goście z Zella-Mehlis po raz trzeci

W dniach od 23 do 29 września gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Zella-Mehlis (Turyngia). Nasi uczniowie poznali swoich "partnerów" wymiany podczas pobytu w Niemczech w kwietniu tego roku. Nadszedł czas, aby się zrewanżować.

Podczas wspólnie przeżytego tygodnia uczniowie bardzo uzmocnili swoje znajomości, nawet można powiedzieć, że się zaprzyjaźnili. Wspólnie mogli uczestniczyć w zajęciach języka polskiego, języka angielskiego, chemii, wychowania fizycznego. Bardzo ważnym punktem programu była wizyta u Pani Wójt Anny Iskały. Podczas spotkania dowiedzieli się o różnych ciekawostkach z życia naszej gminy. Uczniowie i ich opiekunowie brali udział w wycieczkach do Raciborza (zwiedzanie zamku), Rybnika (gra w kręgle), Gliwic (zwiedzanie Palmiarni), Rud (zwiedzanie Pocysterskiego Kompleksu Klasztorno - Pałacowego), Ustronia (kolejka krzesełkowa na Czantorię, wędrówka górska i pobyt w Aquaparku w hotelu „Gołębiewski”). Nasi uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami manualnymi – wykonywali filcowe koszyczki – oraz umiejętnościami kulinarnymi. Opiekunki – Pani Gabrielle Heinz oraz Pani Petra Demmler były bardzo zadowolone z przeżytego tygodnia. Dodatkowym atutem była wspaniała pogoda – Złota Polska Jesień.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia. Było ono możliwe dzięki dotacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, współfinansowaniu Urzędu Gminy w Nędzy, wpłatom rodziców uczniów, prywatnym sponsorom.

A. Grycman

Uczniowie naszego gimnazjum będą długo pamiętać wspólnie przeżyty czas. Oto kilka ich wypowiedzi:

„W wymianie najbardziej podobał mi się wyjazd na kręgle do Rybnika oraz do Palmiarni. Super oceniam czas spędzony w hotelu „Gołębiewski”, atmosferę. Wszystko po prostu było super!!!:” (Filip Wróbel, Ia)

„Bardzo fajny był plan pobytu uczniów u nas. Poznałam nowe osoby przyjaźnie nastawione do nas. Podobały mi się również wycieczki” (Natalia Bajak, IIa)

„(...) Mamy bardzo dużo wspomnień i jeszcze więcej zdjęć” (Dominika Depta, IIa)

„Poznałam świetnych ludzi, z którymi bardzo się zżyliśmy. Byliśmy na wielu wycieczkach, podczas których zobaczyłam dużo ciekawych rzeczy. To był wspaniały tydzień” (Julia Czerwińska, IIa)

„Najbardziej podobało mi się, że mogłem spędzić dużo czasu z wszystkimi uczestnikami wymiany. Chciałbym jeszcze raz wziąć udział w takim przedsięwzięciu” (Andrzej Mika Iib)

„Najbardziej podobało mi się, że poznałem tyle nowych kolegów i koleżanek. Na następną wymianę też pojadę!”  (Mateusz Świdergał, Ib)

„Najbardziej podobał mi się wspólnie spędzony czas. Robiliśmy dużo ciekawych rzeczy. Jak odjeżdżali, to było mi smutno, ale jest już prawie pewne, że przyjadą do nas podczas wakacji letnich w 2013r.” (Adam Mika, IIIa)

(…) „Myślę, że kontakt się nam nie urwie i się jeszcze spotkamy” (Ewelina Janik, IIa)