Policja w szkole

„Bezpieczna droga do szkoły"

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 12 października 2011r. w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Nędzy odbyła się akademia „Bezpieczna droga do szkoły" z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.

Spotkanie stanowiło część ogólnopolskiego programu edukacyjnego " Klub Bezpiecznego Puchatka", do którego we wrześniu przystąpili pierwszoklasiści tej szkoły. Koordynatorami programu są wychowawczynie klas pierwszych: mgr Sylwia Linek i mgr Ewa Skatuła. Najmłodsi uczniowie w wierszach i piosenkach prezentowali to, czego nauczyli się wcześniej na zajęciach lekcyjnych. Aspirant sztabowy Grzegorz Mederski i chorąży Daniel Bartusik przeprowadzili pogadankę, której celem było przybliżenie uczniom zasad ruchu drogowego, prawidłowego uczestnictwa w ruchu pieszych a także bezpiecznych zachowań w szkole i w domu rodzinnym. Zaproszeni goście uświadomili maluchom jak ważna jest prawidłowa i odpowiedzialna postawa ich samych w trosce o bezpieczeństwo, zaprezentowali sprzęt policyjny, radiowóz i jego wyposażenie. Na zakończenie wręczyli wszystkim uczestnikom znaczki odblaskowe dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze – ufundowane przez Urząd Gminy Nędza.