Akcja edukacyjna Programu Ochrony Powietrza

W tym roku szkolnym na terenie naszej szkoły została przeprowadzona wśród uczniów akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat problemów związanych z tzw. niską emisją. Szczególnie zwracali uwagę na przyczyny zanieczyszczeń powietrza w małych miejscowościach w okresie zimowym, gdzie dominuje tradycyjne ogrzewanie domów węglem.

Uczniowie mieli możliwość poznania alternatywnych źródeł energii i tego jak je wykorzystać w życiu codziennym. Nie bez znaczenia było także szukanie innych sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom. Wymowne stało się zobrazowanie skutków, jakie wszechobecny smog wywiera na nasze zdrowie oraz jak skraca życie. Efektem końcowym akcji było wykonanie przez uczniów prac graficznych oraz prezentacji multimedialnych. Najciekawsze prace umieszczone są w galerii.

Mirosława Teresiak