VI c wie, że „Empatia wychodzi na dobre”

W ramach Dnia Godności klasa VI c uczestniczyła w warsztatach „Empatia wychodzi na dobre” przeprowadzonych 28 listopada przez p.Izabelę Pielczyk. Nad akcją w Polsce patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Empatia to ważna umiejętność społeczna, która pomaga nawiązywać, budować i utrzymywać relacje oraz pozwala rozwiązywać konflikty. Głównym celem warsztatu było uświadomienie uczniom co to jest empatia, jak się przejawia, jak można się jej uczyć. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się rozpoznawania oraz nazywania własnych emocji oraz uczuć innych osób. Ćwiczenia pozwalały na naukę empatycznej komunikacji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest parafraza i po co ją się stosuje.

Warsztaty przebiegały w życzliwej atmosferze i uwrażliwiły uczniów na emocje i potrzeby swoje oraz innych osób.

I.Pielczyk